Valencia - Sevilla bahis tahminleri

Valencia bu sezon oldukça savunma ağırlıklı bir futbol sergiliyor. Özellikle deplasmanda oynadıkları maçlarda oldukça defansif bir futbol ortaya koyuyorlar. Sevilla ise dış saha maçlarında her ne kadar gollü maçlar çıkaran bir ekip görüntüsü verse de genel anlamda az gol yiyen bir ekip. İki takımın arasındaki mücadele orta saha mücadelesi şeklinde geçecek ve uzun süre gol olmayacaktır. Valencia gol atmakta oldukça sıkıntı çeken bir ekip ve rakibinin gücünün farkında. Bu yüzden öncelikleri beklenmedik bir gol yememek olacak. Sevilla da kapalı rakiplere karşı gol bulmakta zorlanan bir ekip. Maçın ilk yarısında fazla risk alınmayacağını ve beraberlikle biteceğini düşünüyorum.

Tahmin: İY 0

Valencia - Sevilla, İspanya La Liga, 08/12/2018 - Cumartesi 18.15

Valencia Güçlü Rakibine Karşı Fazla Risk Almaz!

Ev sahibi Valencia geçen yılların aksine bu yıl gol yollarında büyük sıkıntılar çekiyor. Oynadıkları son beş maçta beş gol atsalar da bu gollerin üç tanesini ligin savunma anlamında en zayıf takımlarından olan Vallecano’ya karşı attılar. Bu maçı kenarda tutarsak oynadıkları diğer dört maçta sadece iki gol atabildiler. Topu tehlikeli bölgeye sürmekte zorlanıyorlar ve maç içerisinde gol pozisyonuna girmekte zorlanıyorlar. Sevilla gibi güçlü bir ekip karşısında da kolay kolay risk alamayacaklar.

  • Valencia iç sahada oynadığı yedi maçın dördünün ilk yarılarını beraberlikle kapattı.
  • Ev sahibi ekip evinde oynadığı yedi maçın beşinde maçtan beraberlikle ayrıldı. Evinde oynadığı yedi maçta yedi gol atan Yarasalar, kalesinde beş gol gördü.
  • Sevilla, deplasmanda oynadığı yedi maçın üçünde ilk yarı beraberlik bozulmadı.
  • İki takım arasında Valencia’da oynanan son beş maçın dördü ev sahibi Valencia’nın galibiyetiyle sonuçlandı. diğer maçta ise taraflar sahadan golsüz ayrıldı.
  • Sevilla bu sahada en son 2012 yılında kazandı.
  • Bu maç öncesi Valencia La Liga’da topladığı 17 puanla ligin 14. sırasında yer alırken, Sevilla ise topladığı 27 puanla lider Barcelona’nın hemen arkasında lig ikincisi.

Ev sahibi Valencia bu sezon gol yollarında sıkıntı çekmesine rağmen, güçlü rakibine karşı daha iyi motive olacaktır. Maçın başında risk almaktan kaçınsalar da ilerleyen dakikalarda galip gelmek için riskler alacaktır. Maçın berabere bitme ihtimali yüksek olsa da, ev sahibi ekibin maçı kazanması ve sırlamada yükselmesi gerekiyor. Maçın ilk yarısında her iki takım da fazla risk almadan oynayacak ve eşitlik bozulmayacaktır. Maçın alternatif bahsi ise 2.5 gol altı olarak bitmesi yönünde.