Milan - Inter bahis tahminleri

İtalya Serie A’da haftanın maçında iki ezeli rakip birbirine üstünlük kurmak için sahada olacaklar. Gennaro Gattuso’nun öğrencileri bu sezon geçmiş sezonlara oranla daha başarılı bir grafik sergileyerek geçmiş yıllardaki günlerinden izler sunuyorlar. Inter ise son sezonlardaki başarılı grafiğini bu sezon da sahaya yansıtmasına rağmen, son 3 haftada yaşadığı puan kayıpları sonrasında üçüncülüğü rakibine kaptırdı ve bu maçta rakibine üstünlük kurarak tekrar üçüncülüğe yükselmek istiyor. Serie A’da en çok ilgi gören derbilerden olan Milano Derbisi yine büyük bir rekabete sahne olacak. Her iki takım da fileleri en az bir kez havalandıracaktır.

Tahmin: KG Var

Milan - Inter, İtalya Serie A, 17/03/20191 - Pazar / 22.30

Aynı şehrin iki takımı olan Milan ve Inter maçlarını aynı statta oynamaktadır. Bu yüzden bu derbide çok fazla ev sahibi veya konuk ekip ayrımı bulunmamakta. Bu derbi, her ne kadar Roma derbisi kadar nefret içermese de İtalya’nın en büyük ve en rekabetçi derbilerinden birisidir. Milan bu sezon kendisine geldi ve ligde aldığı başarılı sonuçlanır ardından ligin üçüncü sırasına yerleşti ve ikinci Napoli ile aralarında ise sadece 6 puanlık bir fark bulunuyor. Milan 51 puanla ligde üçüncü sırada yer alırken, Inter hemen arkasında ve 50 puanla dördüncü sırada yer almakta. Ancak bu maçta ev sahibi olarak sahaya çıkacak olan kırmızı siyahlı ekip son haftalarda rakibine oranla daha formda bir görüntü çiziyor.

  • Milan evinde 3 maçtır kazanıyor ve evinde oynadığı son 5 maçta mağlubiyet almadı. Son 5 maçının tamamından galibiyetle ayrılan kırmızı siyahlı ekip, son 10 maçta kaybetmedi.
  • Milan, Serie A’da oynadığı son 5 maçtan galibiyetle ayrılırken, evinde oynadığı son 5 maçın ise dördünü kazanıp birinden beraberlikle ayrıldı. Milano derbisinde karşılaşacağı rakibi Inter ile ise evinde oynadığı son 3 maçtan beraberlikle ayrıldı.
  • Milan evinde oynadığı son 4 maçta kalesini gole kapatırken, Inter rakibi ile oynadığı son 3 maçta gol yemedi. Arıca ev sahibi Milan, oynadığı son 3 maçtan da 2,5 altı skorlarla ayrıldı.
  • Inter rakibi ile oynadığı son 6 maçta hiç kaybetmedi.
  • Milan 10 maçlık bir yenilmezlik serisi yaşıyor ve bu başarılı serileri onları ligin üçncü sırasına kadar yükseltti ve ikinci Napoli ile aralarında da 6 puanlık bir fark kaldı. Başarılı grafiğini sürdürmek isteyen kırmızı siyahlı ekip, aynı şehrin diğer takımı ve ezeli rakibi olan Inter’e karşı da kaybetmek istemiyor.
  • Inter, hafta içi Avrupa Ligi son 16 maçında Alman ekibi Eintracht Frankfurt ile karşılaştı ve maçtan mağlubiyetle ayrılarak elendi.
  • Bu maç öncesinde Milan’da Giacomo Bonaventura, Inter’de ise Vrsaljko, Nainggolan, Miranda ve Mauro Icardi kadroda olmayacaklar. Brozovic’in ise durumu maç saatine yakın kesinlik kazanacak.