M.Tel Aviv – Anadolu Efes Bahis Tahminleri

M.Tel Aviv – Anadolu Efes

25 karşılaşmada elde etmiş olduğu 12 galibiyetle 11.sırada yer alan M.Tel Aviv, bu hafta final four yolunda yoluna kayıpsız devam etmek isteyen Anadolu Efes’I ağırlıyor. İki takımında geçen haftayı boş geçmemeleri mücadelenin zorlu derecesinin çok daha fazla olmasını sağlayacaktır.

M.Tel Aviv – Anadolu Efes 14.03.2019 Perşembe, 22:05

Euro Lig de geçtiğimiz hafta kendi evinde Barcelona ile karşılaşan Anadolu Efes, iç sahada kendi taraftarı önünde oldukça önemli sayılabilecek bir galibiyete imza attı ve kendini biraz daha rahatlattı. Karşılaşma öncesi hem iç sahada hem de dış sahada seviye maçları oldukça sıkıntılı bir şekilde geçiren Efes, bu kez doğru bir oyunla galibiyete uzanınca final four yolundaki avantajına devam etmiş oldu. Karşılaşmada konsantrasyon bakımından oldukça üst seviyede olan Ergin Ataman ve öğrencileri belli ki avantajı da kaybetmemek üzere planlarını yapmış gözüküyorlardı. Bununla beraber bu hafta ise aslında daha zor bir karşılaşmaya çıkacaklarını da dile getirebiliriz. M.Tel Aviv’in iç sahada zaman zaman bazı maçlarda yüksek performansla oynadıklarını gördük. Bununla beraber İsrail temsilcisinin de ilk 8’in içinde olmak için avantajının bulunuyor olması maçın önemini daha da arttıracak. Tabi iç sahada seviye bir maçın kazanılmış olması, deplasmanda özellikle moral motivasyon anlamında Efes’in işine gelebilecek bir durum. Bu karşılaşma özelinde Efes maça iyi başlamak zorunda. Bunun nedeni ise eğer deplasmanda orta bir performansla sürekli rakiple boğuşmak durumunda kalırlarsa o zaman bu deplasman mücadelesi sıkıntıya girebilir. Bunun yanı sıra bir de M.Tel Aviv’in geçen hafta B.München deplasmanından galibiyetle ayrılması iç sahada takımı doğru oyun anlamında etkileyecek bir durum.

  • Anadolu Efes Euro Lig de oynamış olduğu 25 maçta 16 galibiyet aldı.
  • Anadolu Efes Euro Lig de son oynadığı karşılaşmadan galibiyetle ayrıldı.
  • M.Tel Aviv Euro Lig de oynadığı 25 karşılaşmada 12 kez galibiyet aldı.
  • M.Tel Aviv Euro Lig de son oynadığı karşılaşmadan galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Tüm bu dinamikler bir araya geldiğinde iki takım açısından da zor bir karşılaşma olacağı ortada. İki takımında son haftayı galibiyetle tamamlamış olması, maçın durumunu daha da zorlaştıracak bir konu. Bireysel anlamda belki konuk ekip Anadolu Efes daha kuvvetli gözükecek ama maç oldukça zor olacaktır.