Fenerbahçe – Barcelona Bahis Tahminleri

Fenerbahçe – Barcelona

Euro Lig’in bitimine kısa bir süre kala iç saha avantajını elinde bulunduran Fenerbahçe, geçen hafta deplasmanda Real Madrid karşısında her ne kadar elinden geleni yapmaya çalışmış olsa da bu kez kaybetti. Karşılaşma öncesi yaptığımız analizda maçın zorlu geçeceğini tahmin etmiş ve bunu dile getirmiştik. Şimdi iç sahada kendi taraftarı önünde avantajlı olan taraf bu kez Fenerbahçe olacaktır. Şu anda lig de lider olan takım bu durumuna devam etmek istiyorsa zaten kazanmak zorunda olacağı bir maça çıkacak.

Fenerbahçe – Barcelona 15.03.2019 Cuma, 20:45

Play off lar için avantajını elinde bulunduran Fenerbahçe açısından seviye maçlar özellikle deplasmanda zorlu geçecekti ve bunu biliyorduk. Bunun nedeninin önemli bir kısmının mental olduğunu belirtmekle beraber bundan sonraki karşılaşmalarda da yukarıya oynayan takımların bu gibi problemlerle karşılaşacağının da altını çizmek gerekiyor. Oldukça yoğun bir sezonu geride bırakan takımlar mental açıdan rahatlamak isteyecekleri için deplasman mücadelelerinde bu tip sorunları doğal olarak yaşıyorlar. Bu durumu da teknik ve taktik açıdan değerlendirmek zaten pek doğru olmayacaktır. Bununla beraber yine yukarıya oynayan takımların yeni bir heyecana ihtiyaç duyması da oldukça normal olarak değerlendirilebilir. Barcelona cephesi içinde aynı şeyleri söylemek mümkün. Eğer play – off larda avantajı elllerinde bulundurmak istiyorlarsa bu deplasmandan galibiyetle ayrılmaları gerekecek. Takımın hemen üstünde bulunan Anadolu Efes’le aralarında bir galibiyetlik bir pozisyonun olması bu karşılaşmada İspanya temsilcisini fazlasıyla motive edecektir. Bunun yanı sıra geçen hafta Barcelona’nın deplasmanda Anadolu Efes’e mağlup olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bu da demek oluyor ki takımın deplasmanda işi beklemediği kadar zor olabilir.

  • Fenerbahçe Euro Lig de oynamış olduğu 25 karşılaşma sonunda 21 galibiyetle yoluna devam ediyor.
  • Fenerbahçe Euro Lig de son oynadığı karşılaşmadan mağlubiyetle ayrıldı.
  • Barcelona Euro Lig de 25 maçta 15 galibiyet elde etti.
  • Barcelona Euro Lig de son oynadığı karşılaşmadan mağlubiyetle ayrıldı.

İki takım açısından zorlu geçmesini beklediğimiz mücadele haftanın önemli karşılaşmalarından biri olacaktır. Bunun yanı sıra özellikle Barcelona’nın kazanmaya çok daha fazla ihtiyacı olması maçın durumunu Fenerbahçe açısından biraz daha değiştirebilir fakat büyük fotoğrafa baktığımızda avantajlı olan taraf Fenerbahçe olacaktır.